Hakkımızda

Bilgisayarlar ve akabinde internet hayatımıza girdiğinden bu yana insanların sosyal yaşantıları değişti/değişiyor. Artık bilgiye ulaşmak, arkadaş çevresi oluşturmak, haber paylaşımları yapmak çok kolay. Bizde bu değişime ayak uydurmamız gerektiğine inandık ve yola çıktık.

Hemen başta şunu söyleyelim bu web sayfası bir işletmeye ait değil. Tamamen kişisel olarak tasarlanmış ve birkaç dost ve kardeşin yardımı ile kişisel olarak   devam edecek bir sayfa. Onun için içerisinde web sayfası adı ile ilgisiz gibi görünen yazı ve paylaşımlar bulabilirsiniz.

Peki  neler Bulacaksınız?

Web sayfamız birkaç bölümden oluşuyor. Bunlar;

İş Sağlığı ve Güvenliği;

Bilindiği üzere hayatımızın büyük bir kısmı  iş hayatında geçiyor ve birçoğumuzun evinde bekleyen eşi ve çocukları var. İş hayatı ise risklerle dolu. Küçük bir dikkatsizlik ölümle sonuçlanabiliyor. İlginçtir yapılan  araştırmalarda kazaların % 98’i önlenebilir kazalar. Bizde çok kıymet verdiğimiz insan hayatının devamına  katkı sağlayabilir miyiz? Diye düşündük ve bu kısımda İSG için gerekli bilgileri (Kanunlar, Yönetmelikler, eğitim, duyurular , makaleler, eğitim videoları, soru cevaplar, risk değerlendirmeleri  vb.) toplamaya çalıştık/çalışıyoruz.

Kalite;

Artık kalite hayatımızın parçası. Aldığımız üründen, yediğimiz gıdaya kadar aradığımız tek bir şey var KALİTE! Peki kalite dediğimiz kavram nedir? İşte bu kısımda elimizden geldiği ölçüde debi derya olan kalite kavramından süzülen bilgiler bulacaksınız. Toplam kalite yönetimi, kalite sistemleri (TS EN ISO 15189, ISO 9001, Ohsas 18001 vb.), kaliteye dair yazılar, paylaşımlar ve daha birçok değerli bilgiyi buluyor olacaksınız

Hayata Dair

Sanırım ilk tepkiniz  “ne ilgisi var bu kısmın isg ve kalite ile” olacak. Evet ilk bakışta böyle görülebilir. İnsan hayatı çok kısa ve bu kısa hayatının büyük bir bölümünü çalışarak geçiriyor maalesef. Hayatının kalan kısmında ise kaliteli bir yaşam  sürmek istiyor. İnsanın hayat kalitesi dediğimizde hayal ettiği hayatı yaşaması geliyor insanın aklına. Biz insanlara hayal ettiği hayatı sunmamız mümkün değil ama sayfamızda hayal edilen  dünyaları paylaşmak mümkün. İşte bu nedenle böyle bir kısım açtık. Burada başarı öyküleri, çeşitli konularda yazılar, okuduğumuz kitaplarda değer verdiğimiz ve altını çizdiğimiz satırlar, ilginç bilgi ve haberler paylaşmayı düşündük

Daha neler hedefliyoruz;

Birkaç kişi ile başladığımız bu yolculuğa  sizlerle büyüterek devam etmek istiyoruz. Bu bağlamda sizin yönlendirmeleriniz bize yolculukta meşale  olacak. sizlerden ne bekliyoruz?

Siyasi içerik olmayan ve yaşantımıza katkı sağlayacağını düşündüğünüz yazıların linkini göndererek veya direk yazıyı göndererek paylaşmanızı istiyoruz

Yine siyasi olmayan ve ahlak kurallarına uygun kitaplardan altı çizili satırları fotoğraflayıp gönderirseniz ilgili bölümde yayınlayabiliriz.

İş Sağlığı güvenliği ve kalite konusunda sorular var ise mesaj atmanız yeterli. Konusunda Uzman kişilerinde fikrini alarak cevap vermeye gayret ederiz.

Bunların dışında sizlerin fikirlerinize de ihtiyacımız var. Değerli fikirlerinizi de paylaşmanızı isteriz.

 

İsgvekalite Ekibi